OBCHOD: TECHNICKÁ PODPORA:
02 / 322 123 11 | store@ardaco.com 02 / 322 123 76 | support@ardaco.com
v prac. dni: 09:00 - 11:00 / 12:00 - 16:00
 
Aktuality

V súvislosti s uplatňovaním Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 910/2014 od 1. júla 2016 publikujeme novú verziu aplikácie QSign. Aktualizácia je dostupná zdarma pre všetkých držiteľov platnej licencie aplikácie QSign 5.

UPOZORNENIE
Bežných používateľov upozorňujeme najmä na zmenu zaužívaných termínov "zaručený elektronický podpis" (skrátene "ZEP") a "zaručená elektronická pečať", ktoré sa podľa tohto nariadenia menia na termín "kvalifikovaný elektronický podpis" (skrátene "KEP") a "kvalifikovaná elektronická pečať".

Formáty podpisov a podpisových kontajnerov PAdES (určený pre podpisovanie PDF) a ASiC (všeobecný formát) sú kompatibilné s nariadením a boli dostupné už aj v staršej verzii QSign 5.

14.09.2017

Estónska vláda prešetruje potenciálnu bezpečnostnú zraniteľnosť eID, o ktorej bola informovaná 30. augusta 2017. Potenciálne zraniteľné by mali byť karty vydávané od októbra 2014.

Prvotná informácia prišla pravdepodobne od českých výskumníkov. Viac podrobností plánujú publikovať v októbri 2017.
"The researchers claim that by utilizing a new kind of mathematical approach they found that the chip used in Estonian ID-cards generates weaker keys than the standard prescribes under certain circumstances. A weak public key makes it easier to derive the secret key that can then be used to compromise someone’s online identity."

Estónsko používa vo svojich eID čipy od spoločnosti Gemalto. Štúdia sa ale zaoberala aj čipmi spoločnosti Infineon, ktoré sa používajú aj v slovenských eID. Nie je preto zatiaľ možné vylúčiť, ale ani potvrdiť, podobný problém v prípade slovenských občianskych preukazov.

Zdroje:

03.11.2017

Vážný zákazníci,

V súvislosti s výmenou certifikátov na elektronických občianskych preukazoch (eID) je potrebné vykonať aktualizáciu klientskej aplikácie QSign (min. na verziu 5.3.4).

Aktualizáciu môžete vykonať dvoma spôsobmi:

  1. Priamo z aplikácie voľbou menu "Pomoc > Skontrolovať aktializácie"
    Ukončite QSign a po opätovnom spustení Vás aplikácia upozorní na novú aktualizáciu (iba v prípade, že máte vypnutú voľbu "Vykonávať iba certifikované aktualizácie" v nastaveniach QSign)
  2. Odinštalovaním aplikácie QSign a nainštalovaním jej najnovšej verzie.
    Nový inštalačný súbor si prevezmite v sekcii Na stiahnutie.

UPOZORNENIE:
Po vykonaní aktualizácie QSign nezabudnite nastaviť nový certifikát z eID. Otvorte dokument a v nastaveniach podpisu zmeňte podpisový certifikát, viď používateľská príručka, kapitola 4.2.1 Podpisový certifikát (Pomoc > Používateľská príručka F1)

06.07.2018

Vážení používatelia aplikácie QSign,

Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo novú verziu aplikácie eID klient (verzia 2.0.1 pre platformu Windows, dostupná od 3.7.2018) pre elektronický občiansky preukaz (eID kartu).

Nová verzia obsahuje závažnú chybu, ktorá na väčšine systémov znemožňuje použitie eID karty v aplikácii QSign. Podľa našich doterajších zistení je spôsobená chybným ovládačom a prejavuje sa vo všetkých 64-bitových aplikáciách bez ohľadu na ich výrobcu.

Pokiaľ nemáte vydanú eID kartu po 02.07.2018, do zverejnenia opravy zo strany MV SR Vás zatiaľ prosíme, aby ste si eID klient neaktualizovali.

V opačnom prípade kontaktujte našu technickú podporu. Pri kontaktovaní technickej podpory Vás ale prosíme o trpezlivosť, vzhľadom na zvýšený nápor klientov. Ďakujeme za pochopenie.

 

AKTUALIZÁCIA

12.07.2018

Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo opravenú verziu aplikácie eID klient (verzia 2.0.2) pre elektronický občiansky preukaz (eID kartu), ktorá odstraňuje vyššie uvedený problém.

Pre jej použitie k podpisovaniu v aplikácii QSign je potrebné QSign aktualizovať na verziu 5.3.7.2 alebo vyššiu.

Zároveň po aktualizácii QSign znova nastavte certifikát z eID karty na panely nastavenia podpisu (tlačidlo Zmeniť), viď používateľská príručka k aplikácii QSign, kapitola 4.2.1 Podpisový certifikát. Pôvodne odpamätaný certifikát z eID karty najprv odstráňte (tlačidlo "červené mínus") a pridajte certifikát z eID karty (tlačidlo "zelené plus" > Pridať certifikát zo zariadenia).

Táto webová lokalita používa súbory cookies. Zatvorením tohto oznámenia a/alebo pokračovaním prehliadania tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

Rozumiem